Sukcesy Uczniów

 • Indeks ASP dla Pawła Stefaniaka ucznia kl. 3 LP

  W dniach 3-8 czerwca 2018 r. w Domu Plenerowym warszawskiej ASP w Dłużewie miał miejsce III finałowy etap  Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych. Wzięli w nim udział  finaliści wyłonieni w Przeglądach Makroregionalnych: w Katowicach, Gdyni, Gronowie Górnym i Rzeszowie.

  Naszą Szkołę godnie reprezentował  Paweł Stefaniak  z kl. 3 LP. Nauczycielami Pawła są panie: Małgorzata Rosińska z rysunku i malarstwa i  Ewa Ross-Baczyńska z rzeźby.

  Więcej informacji

  I Miejsce w Makroregionie, Rzeszów 2018!

  W dniach 5-7 kwietnia 2018 roku odbył się XIII Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych z makroregionu południowo-wschodniego. W tym roku przegląd odbywał się w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie i brało w nim udział 10 szkół plastycznych, w tym: ZSP w Jarosławiu, ZPSP w Kielcach, ZPSP w Krakowie, LP w Krośnie, KPSP w Nowym Sączu, LP w Lesku, LP w Nowym Wiśniczu, ZSP w Rzeszowie, ZSP w Tarnowie i ZSP w Zakopanem. Każda ze szkół reprezentowana była przez trzech uczniów i dwóch opiekunów. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Chowaniec z kl. 3 LP - malarstwo (nauczyciel prowadzący Małgorzata Rosińska), Joanna Skupień z kl. 3 LP - rzeźba (nauczyciel prowadzący Ewa Ross-Baczyńska) i Paweł Stefaniak również z kl. 3 LP - rysunek (nauczyciel prowadzący Małgorzata Rosińska).

  Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli pierwsze miejsce !!!

  Więcej informacji

  Stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce!

  Z satysfakcją informujemy, iż dziesięciu uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia za wyniki w nauce osiągnięte w ubiegłym roku szkolnym. W gronie wyróżnionych osób znaleźli się:

  Dawid Dudzik z kl. 3 OSSP – średnia ocen: 5.29, Dominik Kordaczka z kl. 3 OSSP – średnia ocen: 5.24, Katarzyna Chramiec z kl. 2 LP - srednia ocen: 5.21, Natalia Miśkowiec z kl. 3 LP – średnia ocen: 5.17, Kamila Bukańska z kl. 2 LP – średnia ocen: 5.11, Anna Kiełbus z kl. 2 Lp – średnia ocen: 5.11, Karolina Zawodniak z kl. 5 OSSP – średnia ocen: 5.11, Paulina Kurańda z kl. 3 LP – średnia ocen: 5.08, Paweł Chilecki z kl. 3 LP – średnia ocen: 5.08, Paweł Stefaniak z kl. 3 LP – średnia ocen: 5.08.

  Wszystkim Stypendystom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/2018

   Podczas uroczystości zorganizowanych w Kuratorium Oświaty w Krakowie, w dniu 8 listopada 2017 r.,  wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nagrody te są przeznaczone dla wybitnie utalentowanych i uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem - Aleksandra Chowaniec z kl. 3 Liceum Plastycznego i Sylwia Iwaniec z kl. 5 Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

   • Aleksandrze i Sylwii serdecznie gratulujemy!

   • Paweł Stefaniak i Paweł Młynarczyk nagrodzeni w Koszalinie

   Uczniowie naszej szkoły: Paweł Stefaniak i Paweł Młynarczyk z kl. 3 LP zostali Laureatami XIII Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas Młodszych Szkół Plastycznych, Koszalin 2017.

   Paweł Stefaniak zdobył II Nagrodę w kategorii - malarstwo, a Paweł Młynarczyk Wyróżnienie, również w kategorii – malarstwo.

   Nauczycielem rysunku i malarstwa laureatów jest pani Małgorzata Rosińska.

   Gratulujemy!

   • Nasi uczniowie zdobyli II Nagrodę w Myślęcinku!

   Od 28 maja do 9 czerwca 2017 r. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku realizowano dwudziestą piątą edycję Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego. Plener miał charakter konkursu, którego celem była realizacja rzeźb -  siedzisk, kompozycji przestrzennych wykonywanych w drewnie. W tym roku brało w nim udział 36 młodych artystów rzeźbiarzy - uczniów średnich szkół plastycznych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Barańska, Krystian Jandura i Franciszek Szczepaniec - uczniowie kl. 3 LP, nauczyciel prowadzący: artysta rzeźbiarz Andrzej Mrowca.

   Gratulujemy!

    • Aleksandra Chowaniec nagrodzona w Lublinie!

    Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Chowaniec z kl. 2 LP zdobyła III Nagrodę w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Portret Rodzinny - Rodzina na drogach współczesnego świata”.

    Aleksandra Chowaniec zdobyła III Nagrodę w kategorii wiekowej 15-17 lat za pracę malarską pt. “Lustro”.

    Nauczycielem rysunku i malarstwa laureatki jest pani Małgorzata Rosińska.

    Gratulujemy!

    Galeria