Sukcesy Uczniów

 • Ewelina Wolska finalistką XIX Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu

  Ewelina Wolska - uczennica kl. 3 PLSP została finalistką XIX Ogólnopolskiego Turnieju Reportażu i znalazła się tym samym w zaszczytnym gronie sześciu najlepszych młodych reportażystów w Polsce. Jury konkursu wyróżniło tekst Eweliny "Dobrze cię karmią, skarbie?", który porusza istotne problemy natury społecznej w kontekście relacji międzyludzkich. Opiekę redakcyjną nad tekstem opracowywanym przez Ewelinę sprawował Pan Paweł Wrzesień.

 • Wiktoria Gałka wyróżniona na XIV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa w Koszalinie!

  Wiktoria Gałka uczennica kl. 1A LP zdobyła wyróżnienie w Kategorii Rysunku naXIV Ogólnopolskim Biennale Rysunku i Malarstwa Klas MłodszychSzkół Plastycznych, Koszalin 2019.

  Nauczycielem rysunku i malarstwa laureatki jest pani MałgorzataRosińska.

  Więcej informacji
 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/2020

Nagrody te są przeznaczone dla wybitnie utalentowanych i uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych znalazło się dwóch uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem - Katarzyna Chramiec z kl. 3 Liceum Plastycznego i Dawid Dudzik z kl. 5 Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

 • Stypendia Centrum Edukacji Artystycznej za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2019/2020

Z satysfakcją informujemy, iż dwunastu uczniównaszej szkoły otrzymało stypendia za wyniki w nauceosiągnięte w ubiegłym roku szkolnym. W gronie wyróżnionych osóbznaleźli się: Aleksandra Białoń z kl. 3 PLSP, – średnia ocen: 5,17, Janusz Bryniarski z kl. 4 PLSP, - średnia ocen: 5,00, Kamila Bukańska z kl. 4 PLSP, - średnia ocen: 5,18, Karolina Czernik z kl. 5 OSSP, - średnia ocen: 5,24,  Karolina Gawlak-Homernik, kl. 2B PLSP, - średnia ocen: 5,00, Joanna Grzybek z kl. 3 PLSP, - średnia ocen: 5,09, Agnieszka Jarończyk z kl. 4 OSSP, - średnia ocen: 5,17, Adrianna Skupień z kl. 5 OSSP, - średnia ocen: 5,28, Aleksandra Stasik z kl. 4 PLSP, - średnia ocen: 5,18,  Zofia Staszel z kl. 3 PLSP, - średnia ocen: 5,00, Wiktoria Wajda z kl. 6 OSSP, - średnia ocen: 5,00, Ewelina Wolska z kl. 3 PLSP, - średnia ocen: 5,17

Wszystkim Stypendystom gratulujemy i życzymy wielusukcesów!

Więcej informacji

 • Weronika Basisty Laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Pomóż ocalić życie bezbronnego"

  Weronika Basisty uczennica kl. 1B Liceum Plastycznego w ZSP im. Antoniego Kenara została Laureatką II Miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Pomóż ocalić życie bezbronnego" o Nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Obrony Życia Człowieka. Opiekunem Weroniki jest Siostra Grażyna Powierża, a Nauczycielem rysunku i malarstwa Pani Dorota Bąk.

  Więcej informacji

 • 14. Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa w Bielsku-Białej. Nasi uczniowie laureatami konkursu!

  Uczniowie naszejszkoły: Paweł Stefaniak z kl. 4LP i Anna Kiełbus z kl. 3 LP zostali Laureatami 14. Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych Bielsko-Biała 2019.

  Paweł Stefaniakzdobył I Nagrodę w kategorii - rysunek i wyróżnienie w kategorii malarstwo, a Anna Kiełbus Wyróżnienie w kategorii – rysunek. Dodatkowo do udziału w wystawie zakwalifikowały się dwie prace naszych uczniów. W kategorii - malarstwo praca Pawła Młynarczyka z kl. 4 LP, a w kategorii - rysunek praca Pawła Stefaniaka.

 • Konkurs Fotograficzny Tatrzańska Jesień 2018

   W XX Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym  "Tatrzańska Jesień 2018"   prace naszych uczennic zdobyły  dwie nagrody! I

  I Nagrodę w kategorii młodzieżowej otrzymała Gabriela Gajak z kl. 2 LP, a Nagrodę Literacką Zofia Staszel również z kl. 2 LP. Nauczycielem fotografii jest Pani Magdalena Ciszewska-Rząsa.

  Więcej informacji
 • Matematyka w obiektywie - wyróżnienie dla Julii Budz!!!

  Uczennica kl. 4 LP Julia Budz zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w Obiektywie”!

  Więcej informacji
 • VII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Pamiętajcie o ogrodach"

  Na początku grudnia w PłockiejGalerii Sztuki odbył się wernisaż VII Międzynarodowego KonkursuPlastycznego „Pamiętajcie o ogrodach. Przecież stamtądprzyszliście”, na którym nasza uczennica Areta Bafia z 3LPzdobyła II NAGRODĘ w kategorii grafiki.


  Więcej informacji
 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2018/2019

Nagrody te są przeznaczone dla wybitnie utalentowanych i uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych znalazło się dwie uczennice Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem - Paulina Kurańda z kl. 3 Liceum Plastycznego i Laura Gizicka z kl. 5 Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.
 • Paweł Stefaniak Stypendystą MKiDN!

  100 uczniów szkół muzycznych,plastycznych i baletowych z całej Polski otrzymało stypendiaMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uroczystość odbyła się30 października w Sali Balowej Zamku Królewskiego z udziałem Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Wandy Zwinogrodzkiej.

  Więcej informacji
 • XI Triennale Rzeźby w Drewnie Zakopane 2018

  I Nagrodę w kategorii Rzeźba zdobył Franciszek Szczepaniec z kl. 4 LP 2018, Wyróżnienie w kategorii Rzeźba zdobyła Agnieszka Zięblińska z kl. 4 LP 2017, I Nagrodę w kategorii Plaskorzeźba zdobył Andrzej Palider z kl. 4 LP 2018, III Nagrodę w kategorii Płaskorzeźba zdobyła Karolina Wątorczyk z kl. 4 LP 2018, 

  Więcej informacji
 • Indeks ASP dla Pawła Stefaniaka ucznia kl. 3 LP

  W dniach 3-8 czerwca 2018 r. w Domu Plenerowym warszawskiej ASP w Dłużewie miał miejsce III finałowy etap  Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych. Wzięli w nim udział  finaliściwyłonieni w Przeglądach Makroregionalnych: w Katowicach, Gdyni, Gronowie Górnym i Rzeszowie.

  Naszą Szkołę godnie reprezentował  Paweł Stefaniak  z kl. 3 LP. Nauczycielami Pawła są panie: Małgorzata Rosińska z rysunku i malarstwa i  Ewa Ross-Baczyńska z rzeźby.

  Więcej informacji

  I Miejsce w Makroregionie, Rzeszów 2018!

  W dniach 5-7 kwietnia 2018 roku odbył sięXIII Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźbydla uczniów szkół plastycznych z makroregionupołudniowo-wschodniego. W tym roku przegląd odbywał się w ZespoleSzkół Plastycznych w Rzeszowie i brało w nim udział 10 szkółplastycznych, w tym: ZSP w Jarosławiu, ZPSP w Kielcach, ZPSP wKrakowie, LP w Krośnie, KPSP w Nowym Sączu, LP w Lesku, LP w NowymWiśniczu, ZSP w Rzeszowie, ZSP w Tarnowie i ZSP w Zakopanem. Każdaze szkół reprezentowana była przez trzech uczniów i dwóchopiekunów. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Chowaniec zkl. 3 LP - malarstwo (nauczyciel prowadzący Małgorzata Rosińska),Joanna Skupień z kl. 3 LP - rzeźba (nauczyciel prowadzący EwaRoss-Baczyńska) i Paweł Stefaniak również z kl. 3 LP - rysunek(nauczyciel prowadzący Małgorzata Rosińska).

  Uczniowie reprezentujący naszą szkołęzajęli pierwsze miejsce !!!

  Więcej informacji

  Stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce!

  Z satysfakcją informujemy, iż dziesięciu uczniównaszej szkoły otrzymało stypendia za wyniki w nauceosiągnięte w ubiegłym roku szkolnym. W gronie wyróżnionych osóbznaleźli się:

  Dawid Dudzik z kl. 3 OSSP – średnia ocen:5.29, Dominik Kordaczka z kl. 3 OSSP – średnia ocen: 5.24,Katarzyna Chramiec z kl. 2 LP - srednia ocen: 5.21, NataliaMiśkowiec z kl. 3 LP – średnia ocen: 5.17, Kamila Bukańskaz kl. 2 LP – średnia ocen: 5.11, Anna Kiełbus z kl. 2 Lp –średnia ocen: 5.11, Karolina Zawodniak z kl. 5 OSSP –średnia ocen: 5.11, Paulina Kurańda z kl. 3 LP – średniaocen: 5.08, Paweł Chilecki z kl. 3 LP – średnia ocen:5.08, Paweł Stefaniak z kl. 3 LP – średnia ocen: 5.08.

  Wszystkim Stypendystom gratulujemy i życzymy wielusukcesów!

  • Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/2018

   Podczas uroczystości zorganizowanych w Kuratorium Oświaty w Krakowie, w dniu 8 listopada 2017 r.,  wręczono Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Nagrody te są przeznaczone dla wybitnie utalentowanych i uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wyróżnionych znalazły się dwie uczennice Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem - Aleksandra Chowaniec z kl. 3 Liceum Plastycznego i Sylwia Iwaniec z kl. 5 Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych.

   • Aleksandrze i Sylwii serdecznie gratulujemy!

   • Paweł Stefaniak i Paweł Młynarczyk nagrodzeni w Koszalinie

   Uczniowie naszejszkoły: Paweł Stefaniak i PawełMłynarczyk z kl. 3 LP zostali Laureatami XIII Ogólnopolskiego Biennale Rysunku i Malarstwa Klas MłodszychSzkół Plastycznych, Koszalin 2017.

   Paweł Stefaniak zdobył II Nagrodę w kategorii - malarstwo, aPaweł Młynarczyk Wyróżnienie, również w kategorii –malarstwo.

   Nauczycielem rysunku i malarstwa laureatów jest pani MałgorzataRosińska.

   Gratulujemy!

   • Nasi uczniowie zdobyli II Nagrodę w Myślęcinku!

   Od 28 maja do 9 czerwca 2017 r. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku realizowano dwudziestą piątąedycję Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego. Plener miał charakter konkursu, którego celem była realizacja rzeźb -  siedzisk, kompozycji przestrzennych wykonywanych w drewnie. W tym roku brało w nim udział 36 młodych artystów rzeźbiarzy - uczniów średnich szkół plastycznych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Agnieszka Barańska, Krystian Jandura i Franciszek Szczepaniec - uczniowie kl. 3 LP, nauczyciel prowadzący: artysta rzeźbiarz Andrzej Mrowca.

   Gratulujemy!

    • Aleksandra Chowaniec nagrodzona w Lublinie!

    Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Chowaniec z kl. 2 LP zdobyła III Nagrodę w X Międzynarodowym Konkursie Plastycznym “Portret Rodzinny - Rodzina na drogach współczesnego świata”.

    Aleksandra Chowaniec zdobyła III Nagrodę w kategorii wiekowej 15-17 lat za pracę malarską pt. “Lustro”.

    Nauczycielem rysunku i malarstwa laureatki jest pani Małgorzata Rosińska.

    Gratulujemy!

    Galeria