3. PLENER MALARSKI <br> MORSKIE OKO 2018!

3. PLENER MALARSKI MORSKIE OKO 2018!

W dniach od 30 września do 5 października br. 17 osobowa grupa uczniów Liceum Plastycznego uczestniczyła w plenerze malarskim w Morskim Oku. Dla uczniów biorących udział w plenerze to wydarzenie było formą nagrody m. in. za realizację w czasie wakacji dodatkowych zadań z rysunku i malarstwa oraz osiągnięcia artystyczne w roku szkolnym 2017/18.  Widok jeziora i otaczających je gór zrobił duże wrażenie. Niektórzy uczniowie ujrzeli Morskie Oko po raz pierwszy w życiu. Miejsce to doskonale nadaje się, aby uwiecznić jego widok i atmosferę w malarskich pracach.
Celem pleneru było zrealizowanie przez każdego z uczniów dwóch obrazów olejnych. Pogoda zmieniała się każdego dnia, było słońce, deszcz i śnieg. Barwy jesieni i góry, to główne motywy prac. Miejscem zakwaterowania, dzięki uprzejmości Pani Marii Łapińskiej było schronisko„Morskie Oko” tzw. „Wozownia”. Opiekę nad uczniami sprawowali: Marek Król-Józaga wicedyrektor szkoły, Ireneusz Bęc nauczyciel rysunku i malarstwa, Katarzyna Piątek – absolwentka szkoły, obecnie studentka Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP oraz Greta Zellweger artystka ze Szwajcarii. Na zakończenie pleneru przygotowana została wystawa prac oraz dokumentacja fotograficzna całego przedsięwzięcia.

Galeria