Indeks ASP <br> dla <br> Pawła <br> Stefaniaka <br> ucznia kl. 3 LP

Indeks ASP dla Pawła Stefaniaka ucznia kl. 3 LP

W dniach 3-8 czerwca 2018 r. w Domu Plenerowym warszawskiej ASP w Dłużewie miał miejsce III finałowy etap  Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych. Wzięli w nim udział  finaliści wyłonieni w Przeglądach Makroregionalnych: w Katowicach, Gdyni, Gronowie Górnym i Rzeszowie.

Naszą Szkołę godnie reprezentował  Paweł Stefaniak  z kl. 3 LP. Nauczycielami Pawła są panie: Małgorzata Rosińska z rysunku i malarstwa i  Ewa Ross-Baczyńska z rzeźby.

Komisja składająca się z profesorów uczelni artystycznych oceniała prace w trzech kategoriach: rysunek, malarstwo i rzeźba (do wyboru), szkice, kompozycję malarsko-rysunkową lub rzeźbiarską (do wyboru) oraz autoprezentację. Spośród finalistów wybrano 16 osób, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Osobom tym przyznano prawo w roku akademickim 2019/2020 do ubiegania się o przyjęcie bez rekrutacji na jedno z szesnastu miejsc na kierunkach artystycznych (malarstwo, grafika, rzeźba), zagwarantowanych przez uczelnie artystyczne nadzorowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Z dumą informujemy, iż Paweł Stefaniak, uczeń Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, został laureatem  Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego „Dłużew 2018”!

Pawłowi - przyszłemu studentowi - gratulujemy, życząc wielu sukcesów nie tylko artystycznych!


Zapraszamy do obejrzenia zestawu prac autorskich Pawła Stefaniaka.

Zobacz również:

Prezentacja prac Pawła Stefaniaka

Wystawa prac Joanny Skupień i Pawła Stefaniaka uczniów kl. 3 LP

Galeria

Do pobrania

Prezentacja prac Pawła Stefaniaka