I Miejsce <br> w Makroregionie,<br> Rzeszów 2018!

I Miejsce w Makroregionie, Rzeszów 2018!

W dniach 5-7 kwietnia 2018 roku odbył się XIII Ogólnopolski Przegląd Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby dla uczniów szkół plastycznych z makroregionu południowo-wschodniego. W tym roku przegląd odbywał się w Zespole Szkół Plastycznych w Rzeszowie i brało w nim udział 10 szkół plastycznych, w tym: ZSP w Jarosławiu, ZPSP w Kielcach, ZPSP w Krakowie, LP w Krośnie, KPSP w Nowym Sączu, LP w Lesku, LP w Nowym Wiśniczu, ZSP w Rzeszowie, ZSP w Tarnowie i ZSP w Zakopanem. Każda ze szkół reprezentowana była przez trzech uczniów i dwóch opiekunów. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Chowaniec z kl. 3 LP - malarstwo (nauczyciel prowadzący Małgorzata Rosińska), Joanna Skupień z kl. 3 LP - rzeźba (nauczyciel prowadzący Ewa Ross-Baczyńska) i Paweł Stefaniak również z kl. 3 LP - rysunek (nauczyciel prowadzący Małgorzata Rosińska).

Uczniowie reprezentujący naszą szkołę zajęli pierwsze miejsce !!!

Z satysfakcją informujemy, iż Paweł Stefaniak zdobywając indywidualnie II miejsce i Aleksandra Chowaniec zdobywając III miejsce zakwalifikowali się do kolejnego etapu konkursu i będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych pod kierunkiem nauczycieli akademickich. Uczniowie mają szansę zdobycia indeksów Akademii Sztuk Pięknych.

Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do przeglądu: Małgorzacie Rosińskiej i Ewie Ross-Baczyńskiej.

Gratulujemy!!!

Fotorelacja: Janusz Tomczak

Galeria