Kiermasz <br> charytatywny!

Kiermasz charytatywny!

W Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem organizujemy akcję, której celem jest zebranie pieniędzy na pomoc mieszkańcom chrześcijańskiego miasta Kara Kusz w północnym Iraku, zniszczonego przez fanatyków islamskich. Będziemy sprzedawać ceramiczne, pięknie szkliwione jaja, całkiem sporej wielkości, idealne do ozdoby świątecznego stołu. Mamy w sprzedaży kilkadziesiąt drewnianych skrzydeł (prawdopodobnie anielskich), świece woskowe płonące jasnym i żarliwym ogniem, aniołki w drewnie rzeźbione, ceramiczne sceny pasyjne, kolorowe kubki, garnuszki i donice, i święci pańscy wiedzą co jeszcze (a wiadomo, że nie święci te wszystkie dzieła ulepili, ale zdolni uczniowie najlepszej szkoły plastycznej). Do tego, jakby było mało, poczęstunek ciastami na wodzie święconej pieczonymi! Całość zebranych pieniędzy przekażemy na konto fundacji Orla Straż, która od dawna efektywnie pomaga zniszczonym wojną siedzibom bliskowschodnich chrześcijan.

Zapraszamy Państwa na kiermasz charytatywny na rzecz chrześcijan poszkodowanych w Kara Kusz – mieście  w Iraku, w muhafazie Niniwa organizowanym  w dniu 20 marca od godziny 8.45 do godz. 17.00 w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.


Odpowiedzialni: siostra katechetka Grażyna Powierża i nauczyciel rzeźby dr Piotr Bies.

Fotorelacja: Janusz Tomczak

Galeria