Warsztaty artystyczne <br> w Sromowcach Niżnych

Warsztaty artystyczne w Sromowcach Niżnych

W dniu 1 grudnia 2017 roku delegacja naszej szkoły w składzie: Pan Ireneusz Bęc, nauczyciel rysunku i malarstwa, oraz Anna Marusarz i Helena Rząsa, uczennice kl. 4 OSSP - odwiedziła gimnazjum w Sromowcach Niżnych. Celem wyjazdu była promocja naszej Szkoły oraz zachęcenie młodzieży  do podjęcia w przyszłości  nauki właśnie w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Podczas spotkania z uczniami gimnazjum zostały zrealizowane warsztaty artystyczne. Młodzież miała możliwość zmierzenia się z rzeźbą w glinie oraz rysowaniem realistycznych portretów lub karykatur swoich kolegów. Efektem pracy gimnazjalistów było stworzenie kilkudziesięciu rzeźb i rysunków. Dokumentację fotograficzną wykonał Pan Janusz Tomczak.

Tekst: Anna Marusarz, kl. 4 OSSP 

Galeria