Szkoła pamięta!

Szkoła pamięta!

Dnia 24 października 2017 r. uczniowie klasy 1 Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara odwiedzili zakopiańskie cmentarze. Podtrzymując coroczną tradycję, na grobach Patrona Szkoły, Pedagogów, Absolwentów i Uczniów młodzież złożyła drewniane kwiaty. Dekorowanie grobów własnoręcznie wykonanymi kwiatami wpisało się w tradycję szkoły. Kwiaty powstały na zajęciach rzeźby pod kierunkiem pana Piotra Biesa. Podczas składania ich na grobach młodzież zapoznała się z biografią wielu postaci ważnych dla kultury Podhala i Polski. Uczniowie na cmentarze udali się pod opieką dyrekcji oraz nauczycieli  Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem: dyrektora Stanisława Cukra, wicedyrektor Alicji Marduły, oraz panów Piotra Biesa, Stanisława Marduły i Wojciecha Hyca.

Tekst: Szymon Marchewka, kl. 1 LP

Fotorelacja: Janusz Tomczak

Galeria