Widziadła <br> w Wojewódzkiej <br> Bibliotece Publicznej <br> w Krakowie.

Widziadła w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

„Widziadła”, pod tym tytułem w dniach 5.10-12.12.2017 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie prezentowana jest nietypowa wystawa prac, w której biorą udział artyści profesjonalni, studenci, uczniowie Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu oraz uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.

Zaproponowany temat wystawy wzbudził wśród naszych uczniów ogromne zainteresowanie, powstało wiele ciekawych i oryginalnych rozwiązań. W związku z bardzo dużą ilością prac zgłoszonych na wystawę  Jury składające się nauczycieli artystów dokonało selekcji prac. Do wystawy w Krakowie zakwalifikowano piętnaście prac, z tego czterem najlepszym przyznano nagrody.

Jury w składzie: Agnieszka Rokicka - nauczyciel projektowania graficznego, Janusz Jędrzejowski - kierownik sekcji artystycznych oraz wicedyrektor ds. art. ZSP im. A. Kenara Marek Król - Józaga  wyłoniło zwycięzców:


I miejsce zajęła Laura Gizicka z kl. 5 OSSP, trzy równorzędne II miejsca zajęli: Karolina Zawodniak z kl.5 OSSP, Oliwia Skupień z kl. 3 LP oraz Justyna Wiercioch z kl. 2 LP.

Prace graficzne pochodziły z pracowni projektowania graficznego, prowadząca: Agnieszka Rokicka, oraz prace rysunkowe z pracowni pani Doroty Bąk, pani Małgorzaty Rosińskiej oraz pana Ireneusza Bęca. 


Nagrody ufundował Pan Janusz Jędrzejowski. Wszystkim uczestnikom wystawy oraz autorom nagrodzonych prac gratulujemy.


Uczestnicy wystawy:

Laura Gizicka, Marta Pieróg, Katarzyna Spera, Monika Tworek, Karolina Zawodniak  z kl. 5 OSSP, Jan Loley, Szymon Kluś z kl. 6 OSSP, Areta Bafia, Inez Gruszka z kl. 2 LP, Katarzyna Gocał z kl. 2 OSSP, Oliwia Skupień z kl. 3 LP, Aleksandra Stasik i  Justyna Wiercioch z kl. 2 LP.


Tekst: Agnieszka Rokicka

Galeria