Ślubowanie uczniów <br> klas pierwszych <br> 2022

Ślubowanie uczniów klas pierwszych 2022


Uczniowie jesteście w tej szkole pierwsi, jesteście początkiem  w tym miejscu zamiarów Bożych. Jak imiona waszych dobrodziejów nauczycieli, tak i wasze zapiszą się w księdze historii Szkoły Snycerskiej w Zakopanem. I po stu latach, i dalej, mówić o was będą, jacyście byli i coście za jedni"...                                    

Z wystąpienia księdza Józefa Stolarczyka na uroczystości poświęcenia nowego budynku szkoły, dnia 29 lipca 1883 roku Ślubowanie uczniów klas pierwszych odbyło się w Szkole 6 października 2022 roku. W tym dniu najmłodsi przedstawiciele społeczności szkolnej zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów PLSP im. A. Kenara w Zakopanem. Uroczystość składała się z dwóch części, uczestniczyli w niej również niektórzy nauczyciele i przedstawiciele Rodziców.

Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego zebrani wysłuchali przemówienia Pana Dyrektora Marka Króla-Józagi. Następnie kilka słów do młodzieży skierowały wychowawczynie klas pierwszych (Maria Baranowska, Agnieszka Czajkowska i Katarzyna Skórka-Trepka).

W kulminacyjnym momencie spotkania uczniowie indywidualnie wychodzili na środek i składali uroczyste ślubowanie przed Sztandarem Szkoły. Każdy otrzymywał z rąk Dyrekcji dyplom i pamiątkowy "ołówek" wykonany przez kolegów ze starszej klasy.

Po przerwie urozmaiconej poczęstunkiem na pierwszoklasistów czekała niespodzianka przygotowana przez klasę 4B i 4A. Barwnie przebrani i ciekawie ucharakteryzowani uczniowie klas czwartych zapraszali młodszych kolegów do wspólnej zabawy przy sześciu przystankach, gdzie z wykorzystaniem licznych rekwizytów zorganizowano różne konkursy, zadania, zagadki i wróżby.

Podsumowując, była to uroczystość z jednej strony podniosła, podkreślająca wagę decyzji o podjęciu nauki w tej Szkole, z drugiej strony - sympatyczna, ujawniająca charakter, kreatywność i oryginalność społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że dzień ślubowania pozostanie dla uczniów klas pierwszych DOBRYM WSPOMNIENIEM.


Fot.: Mateusz Kowalczyk

Galeria