Spotkanie <br> z Mokurito

Spotkanie z Mokurito

"Spotkania z Mokurito. Litografia na drewnie japońskich i polskich artystów."

20 września odbyło się w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu spotkanie pedagogów i młodzieży PLSP im. A. Kenara ze znaną i cenioną japońską artystką, Panią Yasuko Sawaoka - absolwentką Joshibi University of Art and Design. Spotkanie odbyło się w ramach otwarcia wystawy Yasuko Sawaoka pracowała jako projektantka w japońskich firmach Hitachi i Panasonic. Od 40 lat tworzy w technice mokulito. Prezentowała swoje prace w: USA, Francji, Meksyku, Niemczech, Chinach, Słowenii, Rumunii, Polsce i Japonii. Jej prace znajdują się w wielu kolekcjach m.in. Muzeum Narodowego w Warszawie, Biblioteki Narodowej w Warszawie, Muzeum Zamku Królewskiego w Niepołomicach, Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu oraz wielu instytucjach i muzeach w Japonii. Jest Członkiem Japońskiego Stowarzyszenia Grafików, Członkiem Japońskiego Stowarzyszenia Artystów, Honorowym Profesorem Hanshan Normal University w Chinach. Pani Yasuko opowiedziała o swojej sztuce i technice mokulito. Dziękujemy serdecznie za spotkanie.

Galeria