Spotkanie <br> z prof. Adamem <br> Wsiołkowskim

Spotkanie z prof. Adamem Wsiołkowskim


Moje krakowskie inspiracje czyli FORUM CRACOVIENSE oraz co ma Felek do Matejki”.


Pod takim tytułem odbyło się spotkanie uczniów klas 4 PLSP im. A. Kenara z profesorem ASP im. Jana Matejki w Krakowie Adamem Wsiołkowskim. Artystą malarzem, grafikiem, rysownikiem, człowiekiem o nietuzinkowym poczuciu humoru i miłośnikiem jamników szorstkowłosych. Wieloletnim rektorem Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.


Nietypowy wykład o twórczości artysty oraz ukochanym Felku I, II, III został entuzjastycznie przyjęty przez młodzież. Profesor uchylił rąbka tajemnicy jak wygląda gabinet Rektora oraz o postaciach pełniących tę funkcją w krakowskiej akademii. Jako wisienkę na torcie zobaczyliśmy na filmie zjawiskową kolekcję świnek Pana profesora.


Bardzo dziękujemy Panu Adamowi Wsiołkowskiemu za wizytę w naszej szkole oraz książkę jego autorstwa przekazaną na rzecz biblioteki szkolnej.Tekst: Agnieszka Rokicka

Fot,: Magdalena Wanat-Drobisz & Agnieszka Wójcik-Marduła

Galeria