Papierowy Sen <br> Wystawa <br> Prac Uczniów <br> w Ružomberoku

Papierowy Sen Wystawa Prac Uczniów w Ružomberoku

19 października br. miało miejsce otwarcie wystawy „Papierowy Sen” w słowackim Ružomberoku. W wystawie wzięły udział słowackie szkoły plastyczne, w tym: Stredná Umelecká Škola Trenčín, Škola Užitkového Výtvarníctva Košice, Škola Užitkového Výtvarníctva Jozefa Vydru Bratislava oraz Škola Užitkového Výtvarníctva Ružomberok. Do udziału w tej wystawie został zaproszony Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, jako jedyna szkoła z Polski.

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykłe miejsce wystawy – Synagoga w Ružomberoku, w której została zaaranżowana wystaw prac uczniów pięciu szkół artystycznych. Na wystawie zaprezentowano projekty z dziedziny grafiki warsztatowej, reklamy wizualnej, fotografii, rzeźby, designu i mody. Temat wystawy nawiązuje do tradycji przemysłowych miasta.

W otwarciu wystawy brali udział: przedstawiciele władz państwowych, władz Miasta Ružomberok, przedstawiciele fabryk papierniczych, dyrektorzy, nauczyciele oraz młodzież szkół artystycznych biorących udział w wystawie. Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem reprezentowali: Stanisław Cukier i Marek Król-Józaga dyrektorzy szkoły wraz z nauczycielami: Januszem Jędrzejowskim i Ireneuszem Bęcem oraz Januszem Tomczakiem autorem dokumentacji fotograficznej wystawy.


Film "Papierowy Sen", Autor Janusz Tomczak

Galeria