Marek Król-Józaga <br> nowym <br> dyrektorem <br> PLSP im. A. Kenara <br> w Zakopanem

Marek Król-Józaga nowym dyrektorem PLSP im. A. Kenara w Zakopanem

15 sierpnia 2022 r. w Centrum Edukacji Artystycznej w Krakowie odbył się konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.


W wyniku postępowania konkursowego kandydatem na stanowisko dyrektora został Marek Król-Józaga dotychczasowy dyrektor szkoły. Marek Król-Józaga jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenara z roku 1989 oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie na Wydziale Form Przemysłowych z roku 1994. Po studiach swoje życie zawodowe związał z PLSP im. A. Kenara w Zakopanem, w latach 2006-2019 pełnił funkcję wicedyrektora do spraw artystycznych, a od 2019 roku dyrektora Szkoły.


24 sierpnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość zorganizowana przez Departament Szkolnictwa Artystycznego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas której wręczono powierzenie stanowiska 87 nowo wybranym dyrektorom szkół i placówek artystycznych z całego kraju, wśród nich nominację odebrał Marek Król-Józaga


Powołania nowym dyrektorom wręczyli Jarosław Wartak, dyrektor Departamentu Szkolnictwa Artystycznego MKiDN oraz wicedyrektor Agnieszka Hejduk-Domańska.


Uroczystość uświetnił Koncert Mileny Pioruńskiej - uczennicy Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza, zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu Młody Muzyk Roku, reprezentantki naszego kraju na Eurowizji dla Młodych Muzyków w Montpellier.


Nowemu dyrektorowi szkoły gratulujemy i życzymy wielu sukcesów oraz satysfakcji z kierowania naszą placówką.
Więcej informacji
Fot.: Danuta Matloch

Galeria