28. Ogólnopolski <br> Plener Rzeźbiarski <br> w Myślęcinku

28. Ogólnopolski Plener Rzeźbiarski w Myślęcinku

Od 29 maja do 10 czerwca 2022 r. w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku realizowano dwudziestą ósmą edycję Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźbiarskiego. Plener miał charakter konkursu, którego celem była realizacja rzeźb - kompozycji przestrzennych wykonywanych w drewnie. Realizowane projekty miały uwzględniać funkcję artystyczno - użytkową oraz miejsce lokalizacji jakim jest Leśny Park Kultury i Wypoczynku otoczony naturalnym lasem. Formuła tego pleneru od lat służy twórczej konfrontacji i wymianie doświadczeń młodzieży artystycznej. W plenerze brali udział młodzi artyści rzeźbiarze - uczniowie średnich szkół plastycznych z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Cebulska, Kalina Jeż, Kacper Sobula z kl. 3C LP oraz Szymon Gizak z kl. 3A PLSP,  nauczyciele prowadzący: Ewa Ross-Baczyńska i Andrzej Mrowca.


Z satysfakcją informujemy, że uczniowie naszej szkoły zdobyli II Nagrodę!

Poniżej prezentujemy pracę zrealizowaną przez naszych uczniów.

Gratulujemy!!!

Galeria