Plener Artystyczny <br> w Sandomierzu

Plener Artystyczny w Sandomierzu

Plener rysunkowo-malarski w Sandomierzu rozpoczął się 7 czerwca br. i trwał przez 4 kolejne dni, aż do 11 czerwca.  W tym czasie uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem mieli za zadanie zrealizować po dwa duże obrazy, jeden w konwencji realistycznej, drugi w postaci syntetycznej. Młodzi twórcy skupili się głównie na niepowtarzalnej architekturze i malowniczym pejzażu Sandomierza. Powstało mnóstwo szkiców i zdjęć plenerowych. Uczniowie w czasie wolnym mieli również okazję zobaczyć zbiory Muzeum Diecezjalnego oraz bogatą kolekcję Muzeum Zamkowego. Pogoda, humor oraz twórczy zapał wszystkim dopisał, toteż z radością powrócimy do Sandomierza na kolejny plener. Dziękujemy gospodarzom - Diecezjalnemu Centrum “Quo Vadis” w Sandomierzu za gościnę, fantastyczne warunki oraz atmosferę. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy efektów pracy.

Organizatorem pleneru był dyrektor szkoły pan Marek Król-Józaga, kierownikiem pleneru pan Andrzej Mrowca, opiekunami: pani Agnieszka Rokicka oraz pan Janusz Jędrzejowski. Dodatkową opiekę artystyczną on-line sprawowała pani Katarzyna Piątek.

Galeria