Komiksy <br> w Muzeum <br> Tatrzańskim<br> – rozstrzygnięcie <br> konkursu!

Komiksy w Muzeum Tatrzańskim – rozstrzygnięcie konkursu!

W roku szkolnym 2016/2017 Muzeum Tatrzańskie ogłosiło konkurs na komiks historyczny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Stanisława Ignacego Witkiewicza, Kornela Makuszyńskiego, Wandy Gentil-Tippenhauer lub Heleny Modrzejewskiej. Spośród 55 nadesłanych prac wyłoniono 11 najlepszych komiksów, wyróżniających się poziomem artystycznym, ciekawym scenariuszem i zgodnością ze źródłami historycznymi. Laureatami dwóch nagród głównych w kategorii szkół gimnazjalnych zostali uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych: Magdalena Kudła i Jan Wnuk (III OSSP) – za komiks inspirowany Witkacym pt. „Sen” oraz Karolina Czernik i Gaja Frys (II OSSP) – za pracę wzorowaną na historii z życia Kornela Makuszyńskiego pt. „Zawody narciarskie według Zyzia i Stasi”.

Prace zostały wykonane pod opieką artystyczną Magdaleny Wanat.

Zwycięskie komiksy zamieszczono w zbiorowej publikacji Muzeum Tatrzańskiego. Serdecznie gratulujemy Laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Galeria