Nasi uczniowie<br> w Gdyni!

Nasi uczniowie w Gdyni!

W ostatnich dniach września 2017 w Gdyńskim Centrum Filmowym odbył się IX Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci. Podczas tego wydarzenia prezentowano filmy dokumentujące walkę rodaków o wolność w latach 1939 – 89, dokumenty radiowe, były spotkania z uczestnikami walk, odbywały się targi książek historycznych, pokazy zabytkowej broni, pokazy mody z okresu międzywojennego, koncerty muzyczne. Podczas przeglądu filmów zaprezentowany został również dokument filmowy "Ojciec i syn", zrealizowany przez pana Janusza Tomczaka. Pojawili się także specjalni goście z Czech i Węgier. W wydarzeniu tym brały udział również uczennice II kl. naszego Liceum Plastycznego: Kamila Bukańska, Katarzyna Chramiec, Inez Gruszka, Anna Kiełbus i Weronika Kowalczyk które portretowały uczestników spotkań i rysowały dziejące się podczas imprezy wydarzenia. Dodać należy, iż tylko zakopiańska szkoła odpowiedziała na zaproszenie do udziału w Festiwalu. Uczennice odwiedziły także gdyńską ASP gdzie spotkały się z profesorami, absolwentami Liceum Kenara: Grzegorzem Klamanem i Janem Szczypką. Pobyt nad morzem i plon naszej pracy uważamy za bardzo udany i liczymy iż pojawimy się w Gdyni na kolejnym wydaniu Festiwalu.


Tekst, fot.: Opiekun grupy Piotr Bies

Galeria