Aleksandra Kuziel <br> w ZSP im. A. Kenara

Aleksandra Kuziel w ZSP im. A. Kenara

4 listopada 2021 roku w Dniu Patrona Szkoły Zespół Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem odwiedziła Aleksandra Kuziel absolwentka Szkoły z roku 2007.


Głównym powodem złożenia wizyty w naszej placówce było uroczyste odsłonięcie portretu Antoniego Kenara, którego jest autorką. Rysunek powstał z okazji 115. rocznicy urodzin patrona szkoły.


Aleksandra obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. A. Kenara w Zakopanem studiowała na uczelniach artystycznych w Warszawie i Krakowie. W roku 2016 ukończyła studia magisterskie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Adama Wsiołkowskiego. Ulubionymi tematami w malarstwie i rysunku naszego gościa są portrety i pejzaże.


W czasie uroczystego odsłonięcia portretu patrona szkoły odbyło się spotkanie Aleksandry z nauczycielami i uczniami, a wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac dyplomowych artystki powstałych podczas studiów w ASP w Krakowie.

Galeria