115. Rocznica <br> Urodzin <br> Patrona Szkoły!

115. Rocznica Urodzin Patrona Szkoły!


W dniu 22 października 2021 roku uczniowie klasy 1a PLSP wraz z dyrektorem Szkoły Markiem Królem-Józagą i panią wychowawczynią Magdaleną Wanat-Drobisz udali się na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, gdzie złożyli kwiaty na grobie Patrona Zespołu Szkół Plastycznych w Zakopanem oraz spotkali się z córką Antoniego Kenara, panią Urszulą Kenar. Wydarzenie to wzbogaciło wiedzę nowych adeptów sztuki o opowieści z historii szkoły oraz pomogło przybliżyć uczniom postać niezwykłego rzeźbiarza i wybitnego pedagoga. Uczniowie odszukali także miejsca spoczynku innych znamienitych artystów związanych ze Szkołą Przemysłu Drzewnego i Szkołą Kenara oraz postaci zasłużonych dla Zakopanego. Zapalono świece m. in. na grobach Karola Stryjeńskiego, Władysława Hasiora, Antoniego Rząsy, Zygmunta Piekacza.


Coroczne odwiedzanie cmentarza i dekorowanie grobów należy do jednej z ważniejszych tradycji naszej szkoły, mającej na celu pielęgnowanie pamięci i odkrywanie na nowo myśli wybitnych twórców.


Tekst / fotorelacja: Magdalena Wanat-Drobisz

Galeria