Dzień <br> Edukacji <br> Narodowej!

Dzień Edukacji Narodowej!

     

     Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami, znów mogliśmy wspólnie świętować Dzień Komisji Edukacji Narodowej.  Z tej okazji, klasa 2B PLSP wraz z wychowawcą panem Piotrem Biesem przygotowała uroczystą akademię. Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy oraz pracownicy Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem zostali zaproszeni na spektakl w wykonaniu uczniów klasy 2B zatytułowany: „Sztuka i sztuczki”. Scenariusz przedstawienia został napisany przez pana Piotra Biesa. W trakcie uroczystości przeczytano również listy Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, wicepremiera prof. Piotra Glińskiego oraz wizytatorów CEA pani Jolanty Chliszcz i pana Wiesława Dziedzińskiego.

Po południu,  odbyła się druga oficjalna część uroczystości z udziałem dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, emerytów oraz pracowników, w trakcie której wręczono podziękowania, Nagrody Dyrektora ZSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz Nagrody I i II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej. Dzień Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela okazał się w tym roku, świętem bardzo wyczekiwanym i miłym. Pandemia znacznie ograniczyła nasze spotkania, a istotą szkoły, naszej w szczególności, jest przecież wymiana doświadczeń i spostrzeżeń, wspólne dyskusje i długie rozmowy.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy o nas w tym dniu pamiętali – naszym Uczniom, Absolwentom i ich Rodzicom.


Tekst: Agnieszka Wójcik-Marduła

Fotorelacja: Janusz Tomczak
Galeria