Warsztaty Graficzne <br> w Muzeum Drukarstwa <br> w Nowym Targu

Warsztaty Graficzne w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu

Czasowa ekspozycja w Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu pt. „Polska Szkoła Plakatu. Józef Mroszczak i uczniowie" to wystawa jaką mieli okazję podziwiać uczniowie klasy 2A LP ze specjalizacji projektowania graficznego z naszej szkoły. Spotkanie z panią Wiktorią Kowalczyk-Szlaga pod opieką Agnieszki Rokickiej oraz Marcina Tasa, które miało miejsce początkiem marca br. zakończyło się warsztatami graficznymi z akcentem sitodruku. Wyjazd miał na celu zapoznanie się z techniką sitodruku oraz inspirację wystawą plakatów. Projekty powstałe podczas krótkich warsztatów choć formalnie nawiązywały do stylu polskiej szkoły plakatu, to tematycznie odnosiły się do Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu. Docelowo miały się znaleźć w przestrzeni publicznej miasta. Bardzo dziękujemy Pani Wiktorii Kowalczyk - Szlaga za zaproszenie i wspaniałą współpracę. Wszystkim uczestnikom Gratulujemy dobrze wykonanej pracy!


Fot.: Janusz Tomczak

Galeria