W 100-lecie <br> urodzin <br> Jana Pawła II

W 100-lecie urodzin Jana Pawła II

„INSPIRUJĄCY ŚWIAT GÓR”- wystawa dedykowana św. Janowi Pawłowi II w 100 – lecie urodzin


Świat gór, zawsze wywierał na ludziach niezapomniane wrażenie, podnosił ich ku sprawom wyższym, inspirował do tworzenia piękna i skłaniał do refleksji. Góry, są najwyższym punktem ziemi sięgającym nieba, gwiazd i słońca, miejscem gdzie łatwiej spotkać Stwórcę. Dlatego tak bardzo pokochał je Ojciec św. Jan Paweł II. Jednym z Jego ulubionych miejsc w Tatrach Polskich, było Morskie Oko. Wracał tam wielokrotnie, ostatni raz 5 czerwca 1997r. w czasie VI Pielgrzymki do Polski na Podhale.

Potężny masyw górski, odbijający się w kryształowej tafli wody, nieustannie zachwyca. Spotykane tam kształty, formy, kolory, wielokrotnie stanowiły źródło inspiracji dla uczniów PLSP im. A. Kenara. Corocznie uczniowie naszej szkoły, pod opieką swoich nauczycieli, odbywają plener malarski nad Morskim Okiem. Z energią górskiego wiatru, przenoszą na płótna malarskie swoje barwne inspiracje światem gór. Powstała w ten sposób wystawa obrazów pt. „INSPIRUJĄCY ŚWIAT GÓR” - dedykowana św. Janowi Pawłowi II w 100 – lecie urodzin, którą można zobaczyć na internetowej stronie szkoły. Zapraszamy do oglądania.


Tekst: Dorota Bąk

Galeria