Matematyczny <br> sukces <br> Eweliny Wolskiej!

Matematyczny sukces Eweliny Wolskiej!

Jest nam niezmiernie miło poinformować o kolejnym sukcesie Eweliny Wolskiej na IV Międzyszkolnych Zawodach Matematycznych. Uczennica, kl. 3 Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych zdobyła tytuł laureatki konkursu na poziomie II podstawowym, plasując się na trzecim miejscu w swojej kategorii.

Szósta edycja Międzyszkolnych Zawodów Matematycznych odbyła się 29.02.2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Liceum to jest wraz z Wydziałem Edukacji Starostwa Tatrzańskiego organizatorem, a patronat honorowy nad konkursem objął Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Celem konkursu jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematycznych uczniów, motywowanie ich do twórczego myślenia, analizowania i rozwiązywania matematycznych problemów. Uczestnicy zawodów sprawdzają swoje umiejętności w atmosferze rywalizacji, która pozwala na wyłonienie szczególnie uzdolnionych matematycznie uczniów. W tym roku do zawodów zgłosiło się ponad dwustu chętnych ze szkół średnich z Zakopanego, Nowego Targu i Rabki. Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem reprezentowały trzy uczennice: Katarzyna Chramiec, Joanna Grzybek i Ewelina Wolska.

Informacje o konkursie, listy laureatów, zadania z poprzednich edycji znajdą Państwo na stronie
www.edu.tatry.pl

Ewelinie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!