Srebrna Szybka. <br> Statuetki dla <br> laureatów konkursu <br> zrealizowane przez <br> naszych Uczniów

Srebrna Szybka. Statuetki dla laureatów konkursu zrealizowane przez naszych Uczniów

18 stycznia 2020 r. w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie odbył się koncert laureatów Międzynarodowego Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka”. Podczas finału konkursu jury i organizatorzy wręczyli laureatom statuetki wykonane przez młodzież naszej Szkoły na zajęciach rzeźby. Statuetki te niezwykle się podobały i zostały bardzo życzliwie przyjęte zarówno przez dyrekcję Szkoły Muzycznej jak i przede wszystkim przez samych nagrodzonych.

Istotnie, nasza młodzież świetnie wywiązała się z zadania i w formie miniatury potrafiła ukazać w postaci plastycznej metafory ideę muzyki i dźwięku. Z krakowską Szkołą Muzyczną współpracujemy już od wielu lat, co przynosi obustronne korzyści. Nasza młodzież uczy się trudnej sztuki rzeźbiarskiej miniatury, plastycznego przedstawiania idei, techniki pracy w wosku, odlewów brązowych, patynowania, a także innych technik jak choćby odlewów w komponentach żywic i gipsów akrylowych i takiego dopracowania rzeźby, by swoją powierzchnią naśladowała metal, w tym wypadku brąz. Szkoła Muzyczna ma możliwość nagrodzenia zwycięzców dobrymi rzeźbami. Ranga Festiwalu Muzycznego „Srebrna Szybka” jest międzynarodowa i tutaj możemy być dumni, iż prace naszej młodzieży są poważną nagrodą w tej znaczącej imprezie kulturalnej. Dziękuję uczennicom i uczniom naszej Szkoły za rzetelne potraktowanie tematu.

Tekst: Piotr Bies


Fotografia prac: Janusz Tomczak,
Jacek Staniewski

Galeria