Szkolne Wigilie <br> Jasełka 2019

Szkolne Wigilie Jasełka 2019

Wigilia to nie tylko marzenie dzieci. Ten szczególny wieczór, w którym stajemy się świadkami wciąż rodzącego się Życia wzbudzaja w nas wiele emocji. Szukamy w tej tajemnicy zaspokojenia tęsknoty za Miłością opartą na Nadziei i Pokoju. Atmosferę Bożego Narodzenia P. Dyrektor Marek Król - Józaga ubogacił indywidualnym zaproszeniem na uroczystą Wieczerzę Wigilijną każdego pracownika Szkoły, w tym także i emerytów. Odczytane Słowo Boże zostało poparte ciepłymi i godnymi uznania słowami skierowanymi pod adresem każdego. Zrodzona rodzinna atmosfera otworzyła serca wszystkich uczestników Wieczerzy na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Śpiew kolęd i akompaniament góralskiego zespołu z kl. II a LP uświetnił ten szczególny wieczór.

Atmosfera Świąt została przedłużona na kolejny dzień, w którym uczniowie klas I przedstawili inscenizację pt. Kłopoty aniołów przed Bożym Narodzeniem. Piękna scenografia, zapach świeżego igliwia i kolorowe stroje aktorów przeniosły widzów świat tajemnicy narodzin Syna Bożego.

Poszczególne akty przedstawienia wzbogacił występ solistek: Wiktorii Bylinki oraz Martyny Kasprzyckiej wraz chórkiem z klasy I a I I c . Na zakończenie Jasełek Pani wicedyrektor Alicja Alicja Hołoga-Marduła złożyła wszystkim życzenia i podziękowała uczniom za trud który włożyli w przygotowania inscenizacji.


Tekst: Siostra Grażyna Powierża

Fotorelacja: Janusz Tomczak

Galeria