Grafika <br> ASP Kraków

Grafika ASP Kraków

Dnia 9 grudnia 2019 roku w szkolnej galerii "Strug" na otwarciu wystawy mogliśmy podziwiać prace artystów; wykładowców z Katedry Grafiki Warsztatowej z ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Prace w technikach linorytu, litografii, technikach metalowych oraz serigrafii, a także technikach graficznych mieszanych emanowały swoją niebywałą jakością i artystycznym wyrazem. Zaproszeni goście zaszczycili nas swoją obecnością i wspaniałym towarzystwem. Prace wystawione w galerii były nadzwyczaj inspirujące i cenne zarówno dla licznie zgromadzonej młodzieży, jak i nauczycieli artystów. Obcowanie z dziełami tak wysokiej klasy wpłynęło pozytywnie na atmosferę wernisażu. Krótki występ gitarowy Wojciecha Pałki ucznia klasy 2A LP uświetnił całe spotkanie. Serdecznie dziękujemy Marcie Bożyk, Kacprowi Bożkowi oraz Bartłomiejowi Chwilczyńskiemu za prace podarowane na rzecz szkoły.

Artyści biorący udział w wystawie: prof. Krzysztof Tomalski, prof. Piotr Panasiewicz, prof. Bogdan Miga, prof. Marcin Surzycki, prof. Henryk Ożóg, dr Kacper Bożek, dr Marta Bożyk, dr Krzysztof Świętek, dr Stefan Kaczmarek, dr Tomasz Winiarski, dr Bartłomiej Chwilczyński oraz mgr Marlena Biczak.

Fotorelacja: Janusz Tomczak

Galeria