Szkolne Koło <br> Caritas - <br> Rekolekcje <br> w Bieszczadach

Szkolne Koło Caritas - Rekolekcje w Bieszczadach

W dniach 11-14 października 2019 r. grupa młodzieży zrzeszona w Szkolnym Kole Caritas - Barwy nadziei przeżyła rekolekcje w Jasieniu k/Ustrzyk Dolnych.

Tematem przewodnim było zawiązanie wspólnoty oraz pogłębienie treści nauczania Jana Pawła II ukazujących wymiar Bożego Miłosierdzia we współczesnym świecie.

Członkowie Koła podjęli się również realizacji szczegółowego celu projektu Mieć Wyobraźnię miłosierdzia – wsparcie praktyczne i duchowe kapłanów pracujących w trudnych rejonach Polski.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z powojenną historią Bieszczad a zwłaszcza z budowlami sakralnymi tego rejonu. Zwiedziła cerkwie w Jałowem, Hoszowie, Hoszowczyku, Smolniku, Żłobku. W wyjeździe wzięło udział 13 osób.

Opiekun S. Grażyna Powierża