II Uniwersytet Letni <br> Instytutu Współpracy <br> Polsko-Węgierskiej <br> im. Wacława Felczaka

II Uniwersytet Letni Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka

Pod koniec sierpnia 2019 r. w zamku Sapiehów w Krasiczynie odbył się II Uniwersytet Letni Instytutu Współpracy Polsko- Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Inicjatywa skierowana była do młodzieży obu krajów. Ponad 200 młodych ludzi, studentów różnych uczelni w czasie pięciu dni uczestniczyło w panelach dyskusyjnych dotyczących historii Polski i Węgier, polityki, gospodarki, tradycji i kultury. Wśród tej młodzieży była również trójka uczniów naszej szkoły: Karolina Fedorowicz, Filip Krauzowicz i Jan Pacyga z kl. 3 LP. Pobyt w Krasiczynie urozmaicony był wycieczkami, poznawaniem Przemyśla i okolic, koncertami i wspólną zabawą. Na dziedzińcu krasiczyńskiego zamku zaprezentowaliśmy wystawę kilkunastu prac graficznych dotyczących kurierów tatrzańskich która mimo skromnej reprezentacji cieszyła się dużym powodzeniem. Jako szkoła zostaliśmy już zaproszeni na rok przyszły, z wystawą malarstwa.
Opiekunem  zakopiańskiej młodzieży był  dr Piotr Bies.

Galeria