Wystawa Rzeźby <br> Ewy Ross-Baczyńskiej

Wystawa Rzeźby Ewy Ross-Baczyńskiej

20 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Kościelisku została otwarta wystawa Rzeźby Ewy Ross-Baczyńskiej, rzeźbiarki i wieloletniego nauczyciela naszej Szkoły.

Otwarcia wystawy dokonała Pani Małgorzata Karpiel Bzdyk w towarzystwie zaproszonych gości i zgromadzonej publiczności, w tym licznie przybyłej młodzieży. W imieniu społeczności szkolnej głos zabrała Pani Wicedyrektor Alicja Hołoga Marduła oraz Pan Janusz Jędrzejowski.
Plakat do wystawy zaprojektowała nasza absolwentka, obecnie studentka ASP w Łodzi na roku dyplomowym Edyta Klaper.
Pani Ewa zaprezentowała cykl plakiet oraz rzeźby z brązu, w tym portrety swoich bliskich oraz rzeźby z motywem stóp.
Dużym zainteresowaniem cieszył się zasuszony gliniany model rzeźby przedstawiający portret mamy artystki.
W gościnnych progach GOKR, w miłej atmosferze i przy rozmowach wernisaż przedłożył sie do późnych godzin wieczornych.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie czynna do końca października.
Od 4 listopada przez tydzień ekspozycję będzie można obejrzeć w szkolnej Galerii "Strug".

Fotorelacja i film z wernisażu wystawy: Janusz Tomczak