Uroczyste <br> Zakończenie <br> Roku Szkolnego <br> 2018/2019!

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019!

List Wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Drodzy Uczniowie,
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice,
Szanowni Państwo!

Dziś dzień wręczenia świadectw, kończący zajęcia w roku szkolnym 2018/2019. Najlepsi uczniowie i absolwenci szkół artystycznych otrzymają wraz z nimi nagrody, podkreślające ich twórcze zaangażowanie i talent. Zawsze ten dzień traktujemy jako swoiste szkolne święto, podczas którego dziękujemy pedagogom za ich całoroczny codzienny wysiłek, pomnażający kompetencje polskiej młodzieży. Tym wszystkim, którym leży na sercu dobro uzdolnionych artystycznie dzieci – nauczycielom, wychowawcom i rodzicom – wraz z uczniami składam dziś serdeczne wyrazy wdzięczności.

Kolejny rok szkolny upłynął pod znakiem sukcesów młodych polskich artystów. Ich miarą jest niezmiennie wysoka liczba stypendiów przyznawanych adeptom szkolnictwa artystycznego. Każdy dzień niełatwej, wytężonej pracy, przekłada się na kolejny krok ku światowym scenom i estradom czy renomowanym galeriom. Serdecznie gratuluję uczniom zdobytych nagród i wyróżnień. Jednakże gratulacje należą się wszystkim wychowankom szkół artystycznych. Poświęcacie ogromną część swojego czasu na pielęgnowanie i doskonalenie zdobywanych w szkole umiejętności – w służbie sztuki i narodowej kultury. Jest to wyraz wielkiej pasji i determinacji, budujący charakter i artystyczną tożsamość. Poprzez samo uprawianie dyscyplin sztuki stajecie się ludźmi o szerokich horyzontach, a prowadzeni przez doświadczonych mistrzów zyskujecie bezcenny dar twórczego przekształcania świata i rzeczywistości.

Konkursowe laury stanowią powód do dumy i radości – szczególnie, gdy są zdobywane w zawodach o potwierdzonej renomie. W trosce o jej zachowanie, opracowano w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego nowe prawo w zakresie konkursów dla uczniów publicznych szkół i placówek artystycznych, które będzie obowiązywać począwszy od nadchodzącego roku szkolnego. Wprowadzimy też nowe, precyzyjne regulacje w zakresie przesłuchań, przeglądów i testów, które stanowią element nadzoru pedagogicznego nad szkołami artystycznymi. Wszystkie te zmiany wpłyną korzystnie na funkcjonowanie edukacji artystycznej i w naszym przekonaniu przyczynią się do poprawienia wyników edukacyjnych i podniesienia komfortu kształcenia artystycznego.

Zanim jednakże nastąpi nowy rok szkolny, cieszmy się nadchodzącym wolnym czasem. Życzę wszystkim Państwu, aby udało się go spożytkować na wypoczynek, spełnianie marzeń i radosne chwile w gronie rodziny i przyjaciół. Całej społeczności szkolnictwa artystycznego składam życzenia udanych i przyjemnych wakacji.

 

Z wyrazami szacunku

Piotr Gliński


UCZNIOWIE Z KTÓRYCH JESTEŚMY BARDZO DUMNI

PONIEWAŻ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

OSIĄGNĘLI BARDZO WYSOKIE WYNIKI W NAUCE!!!


LICEUM PLASTYCZNE


KATARZYNA CHRAMIEC , KL. 3 LP: 5.36

KAMILA BUKAŃSKA, KL. 3 LP: 5.18

ALEKSANDRA STASIK, KL. 3 LP: 5.18

ALEKSANDRA BIAŁOŃ, KL. 2 LP: 5.17

EWELINA WOLSKA, KL. 2 LP: 5.17

JOANNA GRZYBEK, KL. 2 LP: 5.09

JANUSZ BRYNIARSKI, KL. 3 LP: 5.00

KAROLINA GAWLAK-HOMERNIK, KL. 1B LP: 5.00

ZOFIA STASZEL, KL. 2 LP: 5.00

WIKTORIA GAŁKA, KL. 1A LP: 4.94

ZUZANNA SZCZYPKOWSKA, KL. 2 LP: 4.92

ANNA KIEŁBUS, KL. 3 LP: 4.91

WERONIKA KOWALCZYK, KL. 3 LP: 4.91

DOROTA BURTAN, KL. 3 LP: 4.82

AMELIA ZGAMA, KL. 1B LP: 4.84

JOANNA LATAWIEC, KL. 3 LP: 4.82

JAKUB TETER, KL. 2 LP: 4.77

ALICJA STOCH, KL. 2 LP: 4.76OGÓLNOKSZTAŁCĄCA SZKOŁA SZTUK PIĘKNYCH


DAWID DUDZIK, KL. 4 OSSP: 5.39

ADRIANNA SKUPIEŃ, KL. 4 OSSP: 5.28

KAROLINA CZERNIK, KL. 4 OSSP: 5.24

AGNIESZKA JAROŃCZYK, KL. 3 OSSP: 5.17

WIKTORIA WAJDA, KL. 5 OSSP: 5.00

SARA CICHOŃ, KL. 5 OSSP: 4.83

ALICJA LECHOWICZ, KL. 4 OSSP: 4.82

SZCZEPAN WOLSKI, KL. 3 OSSP: 4.82

MARCELINA MAJERCZYK, KL. 3 OSSP: 4.76

AGNIESZKA JAROŃCZYK, KL. 2 OSSP: 5.00

JOANNA KACICZAK, KL. 5 OSSP: 4.75


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 CZERWCA 2019 ROKU - SZKOLNA GALERIA "STRUG"


Fotorelacja: Janusz Tomczak

Galeria