Wystawa <br> w Martinie <br> na Słowacji!

Wystawa w Martinie na Słowacji!

2 maja br. miało miejsce otwarcie międzynarodowej wystawy „Włókno” w słowackim Martinie. W wystawie wzięły udział dwie szkoły plastyczne ze Słowacji: Stredná Umelecká Škola Trenčín i Škola Užitkového Výtvarníctva Ružomberok, dwie szkoły z Węgier: Békéscabai Szakképzési Centrum i Szent-Györgyi Albert Szakgimnázium és Kollégiuma. Do udziału w tej wystawie został zaproszony również Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, jako jedyna szkoła z Polski.

Na szczególną uwagę zasługuje niezwykłe miejsce wystawy – Muzeum Narodowe, w którym została zaaranżowana ekspozycja prac uczniów pięciu szkół artystycznych. Na wystawie zaprezentowano projekty z dziedziny grafiki warsztatowej, reklamy wizualnej, fotografii, rzeźby, designu i mody. Temat prezentacji nawiązuje do tradycji przemysłowych miasta.

W otwarciu wystawy brali udział: przedstawiciele władz państwowych, władz Miasta Martin, projektanci mody, dyrektorzy, nauczyciele oraz młodzież szkół artystycznych uczestniczących w wystawie. Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem reprezentowali: Marek Król-Józaga dyrektor Szkoły wraz z nauczycielami: Stanisławem Cukrem, Januszem Jędrzejowskim, Stanisławem Mardułą i Piotrem Biesem oraz Januszem Tomczakiem - autorem dokumentacji fotograficznej wystawy.

Galeria