Perseusz 2019

5. Międzyszkolny Zakopiański Konkurs Talentów „Perseusz 2019”

14 marca br. w Zespole Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem odbyły się eliminacje do 5. Międzyszkolnego Zakopiańskiego Konkursu Talentów. Konkurs pod nazwą „Perseusz” organizowany jest w naszej szkole od 2014 roku i zawsze odbywa się pierwszego dnia wiosny. Początkowo w tym konkursie talentów brali udział wyłącznie uczniowie ZSP im. A. Kenara. Od czterech lat do udziału zapraszani są również uczniowie z innych szkół, nie tylko zakopiańskich. Na tegorocznej edycji „Perseusza” pojawiło się wielu młodych, utalentowanych artystów, którzy pierwszego dnia wiosny mogli zgromadzonej licznie publiczności zaprezentować swoje talenty: muzyczne, wokalne, taneczne oraz teatralne.

21 marca w szkolnej galerii „Strug” Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem odbył się finał 5. Międzyszkolnego Zakopiańskiego Konkursu Talentów „Perseusz”. 12 młodych artystów walczyło o statuetkę „Perseusza”.

Piątej edycji konkursu „Perseusz” przyglądała się komisja artystyczna w składzie:

Hania Rybka - wokalistka zespołu „Rybka i Przyjaciele”,

Hania Wójciak - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, laureatka pierwszej nagrody na 46. Studenckim Festiwalu Piosenki w 2010,

Bartłomiej Kudasik - muzyk, członek zespołu „Zakopower”, absolwent naszej szkoły,

Krzysztof Trebunia-Tutka - muzyk, architekt, założyciel i lider zespołu „Trebunie-Tutki”.

Jury przyznało następujące nagrody:

Nagrodę Grand Prix „Perseusz 2019”

• Duet „Gabriela i Jan”, Gabriela Król i Jan Gucwa

I Miejsce

• Martyna Łukaszczyk LO im. O. Balzera w Zakopanem

II Miejsce

• Zespół „Lost In De Syti” w składzie:

Paulina Filipiec, I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu,

Janusz Bryniarski, ZSP im. A. Kenara w Zakopanem,

Łukasz Bryniarski, Poliotechnika Krakowska im. Tadeusza Kosciuszki w Krakowie,

Jan Bryniarski, Zespół Szkół nr 1 im. Wł. Orkana w Nowym Targu

III Miejsce