Narodowy <br> Dzień <br> Pamięci <br> Żołnierzy <br> Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 1 marca 2019r. delegacja Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara uczestniczyła w miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Reprezentację szkoły stanowili: Pani Wicedyrektor A. Hołoga - Marduła, Samorząd Szkolny ( D. Kolasa, M. Milaniak ), Poczet Sztandarowy oraz pani K. Skórka.

Pierwsza część uroczystości miała miejsce w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem.

Po krótkim programie artystycznym została odprawiona Msza Święta z udziałem pocztów sztandarowych zakopiańskich szkół i instytucji. Następnie zebrani przemaszerowali do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie przy Pomniku "Żołnierzy Wyklętych" odbył się Apel Poległych przygotowany przez młodzież. Podczas spotkania wystąpili m. in. Starosta Tatrzański Pan Piotr Bąk oraz młoda artystka reprezentująca rodzinę Kurasiów. Uroczystość zakończyło złożenie wiązanek pod pomnikiem.


Galeria