Artystyczna Wyprawa <br> do Włoch <br> - wernisaż wystawy <br> prac uczniów

Artystyczna Wyprawa do Włoch - wernisaż wystawy prac uczniów

Projekt zrealizowano dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

10 grudnia 2018 r. w kawiarence szkolnej odbył się wernisaż prac uczniów, które powstały podczas majowego pobytu we Włoszech, podczas kolejnej Wyprawy Artystycznej. Zaprezentowano kilkadziesiąt prac malarskich, zarówno w technice akwareli jak i olejnej, a także szkice ołówkiem pejzaży miejskich Turynu, Genui, Carrary, Florencji i Wenecji. Na wystawie pokazane również zostały wybrane prace rzeźbiarskie w carraryjskim marmurze. Uczniowie wykonali je pod okiem artystów, wykładowców zaprzyjaźnionego z nami Liceo Artistico Artemisia Gentilesci. Wyróżniona została uczennica kl. 4 OSSP Bożena Knapik, za wspaniały szkicownik wypełniony doskonale namalowanymi widokami włoskich miast. Otrzymała zeszyt z papierami akwarelowymi ufundowany przez organizatora wyprawy, Piotr Biesa.

Galeria