E-Dziennik
Wydarzenia sportowe
  • Sukces Franciszka Rząsy na Mistrzostwach Europy w skialpinizmie!!

Polacy na Mistrzostwach Europy w skialpinizmie.

W dniach 5-7 lutego w szwajcarskim Salvan/Les Marecottes rozegrano Mistrzostwa Europy w skialpinizmie. Zawodnicy z 21 krajów rywalizowali w dwóch konkurencjach: starcie indywidualnym i sprintach. W skład reprezentacji Polski wspieranej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Alpinizmu weszli:
Seniorka Ania Figura (KW Zakopane)
Senior Kuba Przystaś (SKTJ/GOPR Krynica)
Junior Marek Legaszewski (KS Kandahar)
Kadet Franek Rząsa (TKN Tatra Team) uczeń kl. 1 LP w Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem
Kadet Krzysiek Wojciechowski (TKN Tatra Team)

Tuż przed zawodami spadło ponad pół metra śniegu, zagrożenie lawinowe wzrosło do 4. stopnia i utrudniony był rekonesans trasy, jednak w dniu zawodów warunki były już idealne. Na podzielonej na trzy kategorie trasie (dla seniorów, seniorek i juniorów oraz kadetów) zawodnicy pokonywali odpowiednio 1600, 1400 i 1200m przewyższenia. Najlepsi okazali się faworyci, zwyciężyli Michael Boscacci z Włoch oraz Laetitia Roux z Francji. Wśród naszych zawodników najlepsze miejsce zajął Franek Rząsa, który w kategorii kadetów zajął wysokie 7. miejsce, Krzysiek Wojciechowski był 17. Marek Legaszewski wśród juniorów był 24. Ania Figura niestety wycofała się.

Tekst Monika Strojny.

Franciszkowi gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

a2_074a0b5e9cb59a207f1b399d09ef88e8.JPG

a3_074a0b5e9cb59a207f1b399d09ef88e8.JPG

a4_074a0b5e9cb59a207f1b399d09ef88e8.JPG

• II Miejsce dla Marzeny Tylki w Mistrzostwach Polski Koni Arabskich!

W dniach 20-21 czerwca br. w Michałowie odbywały się VII Sportowe Mistrzostwa Polski Koni Arabskich. Z satysfakcją informujemy, iż Marzena Tylka - uczennica kl. 2 LP - zdobyła 2 miejsce w skokach przez przeszkody juniorów i tym samym uzyskała zaproszenie na Sportowe Mistrzostwa Europy Koni Arabskich, odbywające się w Janowie we wrześniu 2015 r.

Na uwagę zasługuje również  fakt, iż w innej dyscyplinie - ujeżdżeniu - Marzena Tylka zdobyła wysokie - 4 miejsce.

Marzenie i jej wierzchowcowi gratulujemy, życząc sukcesów w Janowie!

• Małgorzata Mazur wicemistrzynią świata!!!

Z dumą inforujemy, iż uczennica kl. 5 OSSP Małgorzata Mazur została wicemistrzynią świata juniorek w wyciskaniu klasycznym podczas zawodów rozgrywanych 21 maja 2013 r. w Kownie.

Małgorzacie gratulujemy i życzymy wielu kolejnych sukcesów!!!

Pełna tabela wyników z tych zawodów.

• Sukces naszych pływaczek!!!

23 listopada 2012 r. na basenie Centralnego Ośrodku Sportu w Zakopanem odbyły się międzyszkolne zawody pływackie. Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem reprezentowały uczennice: Patrycja Marcisz i Zuzanna Smereczyńska z kl. 2 OSSP oraz Małgorzata Mazur i Hanna Urbaniak z kl. 5 OSSP. Nasza sztafeta zdobyła II miejsce. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza drużyna składająca się z samych dziewczyn walczyła ze sztafetami mieszanymi, mimo tego zdołała uplasować się tak wysoko.

Indywidualnie dziewczyny spisały się również fantastycznie uzyskując następujące rezultaty:

Patrycja Marcisz zajęła II miejsce w stylu dowolnym (grupa wiekowa gimnazjum)
Małgorzata Mazur zajęła I miejsce w stylu dowolnym (grupa wiekowa liceum)
Zuzanna Smereczyńska zajęła V miejsce w stylu klasycznym (grupa wiekowa gimnazjum)
Hanna Urbaniak zajęła III miejsce w stylu klasycznym (grupa wiekowa liceum)

Nauczycielem wychowania fizycznego i opiekunem grupy jest pan Michał Zacharko.

Gratulujemy!

Sztafeta ZSP im. A. Kenara: Patrycja Marcisz, Małgorzata Mazur, Hanna Urbaniak, Zuzanna Smereczyńska

a2_22d80780b80bea570f73bb8df3f0226e.JPG

a3_22d80780b80bea570f73bb8df3f0226e.JPG

• Mamy Mistrzynię Polski!!!

Małgorzata Mazur, uczennica kl. 5 OSSP zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w wyciskaniu klasycznym podczas zawodów rozgrywanych 13 października 2012 r. w Kielcach

Małgorzacie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów !!!

• Mamy Mistrza Polski!!!

Krystian Stępień, uczeń kl. 4 OSSP został Mistrzem Polski Juniorów w Ju-Jitsu podczas zawodów rozgrywanych 25 września 2010 r. w Olkuszu

Gratulujemy !!!

• Sala Fitness w ZSP

15 marca 2010 r. “ruszyła” nowa sala fitness. Uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły mają do dyspozycji: 12 rowerów, 2 bieżnie oraz siłownię “Atlas”. Opiekunami sali  są  nauczyciele wychowania fizycznego: pani Agnieszka Wiśniowska i pan Michał Zacharko.

Życzymy wspaniałej kondycji i świetnych rezultatów sportowych !!!

• Klasy 3 i 6 OSSP na stoku w Jurgowie.

2 marca 2010 r. klasy 3 i 6 OSSP spotkały się rano pod szkołą. Celem wyprawy był stok narciarski w Jurgowie. Opiekunami wycieczki byli nasi [ulubieni:)] profesorowie: Beata Gajewska, Agnieszka Wiśniowska oraz Ziemowit Stańco. Osoby, które uczyły się jeździć były pod ich opieką, dlatego też każdy czuł się swobodnie i bezpiecznie. Pogoda nam dopisała, promienie gorącego słońca kontrastowały z lekkim mrozem. Wokół nas rozciągał się piękny widok na Tatry Bielskie. Na stoku panowały świetne warunki do jazdy. Klasy pomimo różnicy wieku zintegrowały się ze sobą. Wszyscy bardzo zmęczeni wracaliśmy do domów, ale uśmiechy nie schodziły nam z twarzy:) Dobrze, że nasza szkoła realizuje ideał kalos kagathos tak jak to było w starożytnej Grecji..

Tekst: Maja Malinowska, kl. 3 OSSP

• „XVII Sztafetowy Bieg Niepodległości”.

11 listopada 2009 roku odbył się w Zakopanem „XVII Sztafetowy Bieg Niepodległości”. W biegu wzięły udział trzydzieści-dwie sztafety, nagrody przyznano w pięciu kategoriach. Jak co roku wzięła w nim udział drużyna z Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara. Ekipa składała się z uczniów I , II i IV klasy. Niektórzy biegli już kolejny raz, dla innych była to nowość. Trasa biegu była podzielona na sześć dystansów po 1,2-1,5 kilometrów Start „XVII Sztafetowego Biegu Niepodległości” znajdował się przy Domu Kultury „Jutrzenka”, dalej trasa biegła do Wielkiej Krokwi, przez Rondo Kuźnickie do Murowańca, później mocny zakręt w lewo ulicą Przewodników Tatrzańskich na Bystre, a z stamtąd już prosto w dół do Szkoły Podstawowej nr 4 i Gimnazjum nr 3 na Olczy. Uczniowie mieli do przebiegnięcia ok. osiem kilometrów. Pogoda była fatalna jak na bieg, gdyż padał deszcz i było zimno (ok. 0 stopni Celsjusza). Sztafeta składająca się z trzech dziewcząt i trzech chłopaków pokonała ten dystans w niezłym czasie 27.14.06. minut co dało jej czwarte miejsce. Po skończonym biegu zmarznięci i przemoczeni, ale bardzo szczęśliwi biegacze udali się do Szkoły Podstawowej nr 3 na mały poczęstunek i gorącą herbatę. Później w sali gimnastycznej odbyły się uroczystości patriotyczne - przemówienia, wspólne śpiewanie pieśni a następnie wręczenie pucharów i dyplomów uczestnikom „XVII Sztafetowego Biegu Niepodległości” W sztafecie wzięli udział: Anna Rusnak (kl. 1LP), Dominik Hubka (kl. 2LP), Maria Polak (kl. 4LP), Tomasz Syska (kl. 4LP), Aneta Sulka (kl. 4LP), Cezary Michno (kl. 4 LP).

Tekst: Cezary Michno, uczeń kl. 4 LP