E-Dziennik
Rysunek, Malarstwo i Rzeźba – III Miejsce w Polsce!

W marcu br. na szkolnej stronie internetowej informowaliśmy, że uczennice reprezentujące Zespół Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem zdobyły pierwsze miejsce w X Ogólnopolskim Przeglądzie Prac z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Makroregionie. Przeglądy odbywały się w czterech makroregionach, których organizację powierzono szkołom plastycznym   z Katowic, Olsztyna, Szczecina i Jarosławia.
Z dumą informujemy, iż po zsumowaniu wyników wszystkich makroregionów reprezentacja Szkoły w składzie: Paulina Bobak, Maria Majerczyk i Sylwia Marszałek z kl. 3 LP zajęła trzecie miejsce w kraju!
W przeglądach brało udział 65 szkół plastycznych z całej Polski. Uczniowie z ZSP w Koszalinie uzyskali największą liczbę punktów (85,3 p.), drugie miejsce zajęło ZSP w Kole (84,3 p.), a trzecie -  ZSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem (83,3 p.).
Paulina Bobak, zdobywając indywidualnie w Makroregionie I miejsce, i Maria Majerczyk, zdobywając III miejsce, zakwalifikowały się do kolejnego etapu konkursu i będą uczestniczyć w warsztatach plastycznych pod kierunkiem nauczycieli akademickich. Uczennice mają szansę zdobycia indeksów Akademii Sztuk Pięknych.
Szczególne podziękowania należą się nauczycielom, którzy przygotowali uczennice do Przeglądu: Dorocie Bąk, Ewie Ross-Baczyńskiej, Andrzejowi Mrowcy i Ireneuszowi Bęcowi.

Gratulujemy!

a1_2b58243f05a0251dd7c6cdf8ee97ed84.jpg