E-Dziennik
Odeszła od nas Małgorzata Janicka

a1_256c44ae624ad84f799cd061b039e602.jpg

Pogrzeb Ś.P. Małgorzaty Janickiej odbędzie się w sobotę 29 marca 2014 roku o godzinie 13.00 w Kaplicy Cmentarnej na Antałówce

Kochane moje “Dzieciaki” - rocznik 1969-1974!

Za kilka miesięcy mija 40-ta rocznica Waszego egzaminu maturalnego. Kiedyś obiecywaliśmy sobie regularne spotkania, ale czas rozproszył Was po całym świecie i pozostały tylko sporadyczne kontakty ze Szkołą. Tymczasem życie zaczyna dokonywać niesprawiedliwej selekcji. To zgodnie z prawami natury, ja powinnam pierwsza odejść za “niebieską grań”. Tymczasem Wy - moje kochane “Dzieciaki” - wyprzedzacie mnie bez pytania. W minionym roku zgasła gwiazda Maćka Berbeki. To on, w swojej działalności górskiej, realizował często moje marzenia. Natomiast gdy dotknęły mnie kłopoty osobiste, był czuły jak prawdziwy syn. Na stronie naszej Szkoły napisałam wspomnienie o Maćku, ale proszę, nie róbcie mi więcej tego i nie wyprzedzajcie mnie, tylko… spotkajmy się i chodźmy, oczywiście w góry. Jeden z Was - Julek Sztuczka - jest księdzem na Słowacji. Jego poprosimy, żeby odprawił Mszę w intencji żyjących i tych, którzy już odeszli.
Przypuszczam, że ktoś z Was - może z zakopiańczyków - przyjmie na siebie obowiązki zorganizowania tego spotkania. Ja - w miarę potrzeby - pomogę i zapraszam wszystkich, których byłam wychowawczynią w latach 1969-1974. Do zobaczenia!

Małgorzata Janicka

Zakopane 22 stycznia 2014 roku