E-Dziennik
Nasza Absolwentka została Oficerem WP!

a1_8d20b9be21bd692e384ec342e5a7ddcf.jpg

22 listopada 2014 r. odbyła się ważna uroczystość. Nasza absolwentka, Andżelika Chowaniec, ukończyła Wyższą Szkołę Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. W tym dniu na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie odbyła się uroczysta Promocja Oficerska, na której Andżelika uzyskała stopień podporucznika. Pani podporucznik z Poronina rozpocznie pracę jako oficer operacyjny w prestiżowej jednostce w Krzesinach koło Poznania. Zaszczytu promowania dostąpiło 186 absolwentów, w tym 19 pań. Dodać należy, że w tym roku po raz pierwszy prymusem została kobieta.

Kształcąc się w naszej Szkole, Andżelika początkowo nie wykazywała tego rodzaju zainteresowań. Uzdolniona plastycznie, swoją przyszłość wiązała z meblarstwem, bo taką właśnie specjalizację wybrała w czasie nauki w ZSP im. A. Kenara. Dopiero w trzeciej klasie zainteresowała się lotnictwem, rozpoczęła kursy szybowcowe i spadochronowe. Doskonaliła również kondycję fizyczną, i to nie tylko na zajęciach wychowania fizycznego. Miła, drobna, bardzo koleżeńska Andzia była w tej klasie jedną z wielu indywidualności.

Więcej informacji: Podhalański SerwisInformacyjny WATRA

Gratulujemy i życzymy tylu lądowań, co startów!

Fot.: Maciej Rapacz, kl. 3 LP

a2_8d20b9be21bd692e384ec342e5a7ddcf.jpg