E-Dziennik
II Ogólnopolski Konkurs Lutniczy

26 marca 2011 roku w Poznaniu odbył się II Ogólnopolski Konkurs Lutniczy dla uczniów i studentów pierwszego roku lutnictwa. Konkurs był dwuetapowy, jury pod przewodnictwem prof. Andrzeja Łapy oceniało wartości lutnicze i brzmieniowe przedstawionych instrumentów. Naszą szkołę reprezentowali: Jacek Pietraszek, Szymon Gąsienica-Ladzi, Krzysztof Kozłowski i Łukasz Sikorski z IV LP oraz Dominika Wnęk i Jakub Bochnak z III LP, którzy wykonali sześcioro skrzypiec ¾.

Za swoje prace zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:
II miejsce w ogólnej punktacji zajął Jacek Pietraszek - nauczyciel prowadzący mgr Jerzy Nitoń, wyróżnienie w ogólnej punktacji - Łukasz Sikorski - nauczyciel prowadzący mgr Jerzy Nitoń, wyróżnienie za najlepszą ocenę dźwiękową instrumentu - Jakub Bochnak - nauczyciel prowadzący dr Stanisław Marduła, wyróżnienie za najlepsze walory lutnicze - Jacek Pietraszek - nauczyciel prowadzący mgr Jerzy Nitoń. Ponadto Dominika Wnęk zajęła 5 miejsce w ocenie dźwiękowej instrumentu, a miejsce 6 w tej samej kategorii zajął Krzysztof Kozłowski. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie specjalizacji lutniczej naszej szkoły, podczas pobytu w Poznaniu zwiedzili pracownię lutniczą na Akademii Muzycznej, zapoznali się z programem studiów i wykładowcami uczelni. Po zakończeniu konkursu cała grupa udała się na spacer po Starym Mieście, odwiedziła poznańskie Muzeum Instrumentów Muzycznych. Wyjazd był udany, pełen emocji i niespodzianek.

Gratulujemy Laureatom i wszystkim uczestnikom !

Tekst: Barbara Mateja, kl. 2 LP

Foto: Bartosz Bębenek, kl. 2 LP