E-Dziennik
I Nagroda dla ucznia naszej Szkoły !!!

Filip_Zastawnik_kl_4_LP_2010_2914e9fb61d68070b513ea04b4862fd9.jpg

Filip Zastawnik uczeń kl. 4 LP zdobył I Nagrodę w I Międzynarodowym Biennale Miniatury - Fryderyk Chopin Włocławek 2010.  Nagrodzony medal,  to praca dyplomowa zrealizowana w pracowni snycerstwa.  Nauczyciele prowadzący:  mgr Andrzej Mrowca, mgr Wojciech Hyc. Odlew: mgr Janusz Jędrzejowski

Gratulujemy !!!

Chopinowski medal

Filip Zastawniak, maturzysta Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara, został laureatem I Międzynarodowego Biennale Miniatury Fryderyk Chopin Włocławek 2010. Filip Zastawniak jest absolwentem snycerstwa Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Na biennale wykonał medal z brązu. Na awersie znalazł się profil Fryderyka Chopina, a na rewersie pejzaż. - Chopin przebywał na obczyźnie, we Francji i właśnie tamten krajobraz przedstawiłem na medalu. Natomiast w centralnym punkcie umieściłem wierzbę płaczącą, aby nawiązać do polskości - tłumaczy Filip. Medal patynowany na zielono został oprawiony w drewnianą ramę z gwajaku. Filip Zastawniak otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii rzeźba. Rozdanie nagród zaplanowano na 7 czerwca. Nagrodzony medal jest jednocześnie pracą dyplomową wykonaną pod kierunkiem Andrzeja Mrowcy i Wojciecha Hyca. Przy odlewaniu pomagał Janusz Jędrzejowski. Filip Zastawniak zamierza studiować architekturę wnętrz w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych lub na Wydziale Form Przemysłowych poznańskiej ASP.

Tekst: Jolanta Flach “Tygodnik Podhalański”