UROCZYSTE <BR>ZAKOŃCZENIE <br> ROKU SZKOLNEGO <BR> 2016/2017!

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017!

List Ministra Kultury na zakończenie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice,

Szanowni Państwo!

Zanim rok szkolny 2016/2017 przejdzie do historii, składam na Państwa ręce serdeczne podziękowania za wysiłek włożony w pomnażanie dóbr kultury przez całe środowisko szkolnictwa artystycznego w ciągu upływających dziesięciu miesięcy. Nasi podopieczni potwierdzili przynależność do światowej artystycznej elity, zdobywając liczne nagrody krajowe i międzynarodowe. Wyrażam najwyższe uznanie dla profesjonalizmu kadry kierowniczej i dydaktycznej szkół. Serdecznie gratuluję sukcesów naszym uczniom, a ich rodzicom dziękuję za wsparcie, motywację i cierpliwość. Wspomogły one w szczególny sposób młodych artystów w codziennej pracy, zwieńczonej otrzymywanymi dziś świadectwami, a w wielu przypadkach także nagrodami konkursów, przeglądów i przesłuchań.

W nadchodzącym roku szkolnym czeka nas wejście w życie nowego modelu kształcenia ogólnego. Wypełniając postulaty środowiska, dostosowujemy kształt systemu szkolnictwa artystycznego do wdrażanych zmian. Wprowadzamy możliwość realizacji nauki w ośmioletniej ogólnokształcącej szkole muzycznej I stopnia, tożsamej w zakresie podstawy programowej kształcenia ogólnego ze szkołą podstawową, a zarazem umożliwiającej kontynuację kształcenia muzycznego. Dla ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia zachowujemy model sześcioletni, kładąc nacisk na trwałość współpracy ucznia z mistrzem, którym jest dla niego nauczyciel głównego przedmiotu. Rozpoczynamy również przekształcenia modelu szkolnictwa plastycznego w celu poprawy jego integralności i osiągnięcia pełnej drożności z systemem edukacji ogólnej. W przyjętych przekształceniach kierowaliśmy się dobrem dzieci, efektywnością procesu kształcenia oraz spójnością przyjętych rozwiązań z wprowadzanymi w zakresie kształcenia ogólnego.

Utrzymywaniu wysokiego poziomu kształcenia w szkołach artystycznych ma służyć nowy sposób organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli. Przewidujemy rozszerzenie możliwości udziału nauczycieli i ich uczniów w lekcjach otwartych, kursach metodycznych oraz seminariach i warsztatach. Organizowane będą regionalne formy doskonalenia zawodowego nauczycieli z uwzględnieniem zmian wprowadzanych w szkolnictwie artystycznym. Planujemy szeroką integrację grup nauczycieli w celu wypracowania  jednolitego kierunku w nauczaniu poszczególnych specjalności, a także w realizacji wniosków z przesłuchań oraz testów badań przedmiotów ogólnomuzycznych, organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej.

Szanowni Państwo!

Po owocnym, ale wymagającym i pracowitym roku szkolnym nadchodzi czas zasłużonego odpoczynku. Życzę wszystkim, abyśmy we wrześniu spotkali się pełni nowych sił i gotowości na nowe wyzwania, jakie postawi przed nami poznawanie sztuki i kultury. Składam serdeczne życzenia udanego wypoczynku i radosnych wakacji.

Wiceprezes Rady Ministrów

KATARZYNA SPERA, KL. 4 OSSP: 4.83

LAURA GIZICKA, KL. 4 OSSP: 4.82

DOMINIKA MILISZKIEWICZ, KL. 5 OSSP: 4.80

• Laureaci szkolnych konkursów plastycznych 2016/2017: "Pejzaż zimowy", "Portret", "Martwa - niemartwa natura", Dłonie - stopy", "Świat marzeń"

NAGRODA "TALENT 2017", kategoria - starsze klasy licealne

• I Miejsce: JULIA PAZDUR, kl. 3 LP. Nagroda ufundowana przez Sklep z artykułami papierniczymi "Moro" w Zakopanem, Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.
  • II Miejsce: EWA TRZUPEK, kl. 3 LP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.
  • II Miejsce: ŁUKASZ MROŻEK, kl. 3 LP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.

NAGRODA "TALENT 2017", kategoria - młodsze klasy licealne

• I Miejsce: WIKTORIA KRZEMIEŃ, kl. 1 LP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.
  • II Miejsce: KLAUDIA WALEK, kl. 1 LP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.
  • II Miejsce: RUFIN PODLEŚNY, kl. 4 OSSP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.

NAGRODA "TALENT 2017", kategoria - klasy gimnazjalne

• I Miejsce: SARA CICHOŃ, kl. 3 OSSP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.
  • II Miejsce: ALICJA LECHOWICZ, kl. 2 OSSP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.
  • III Miejsce: JUSTYNA GIBAŁA, kl. 2 OSSP. Nagroda ufundowana przez Tatrzański Park Narodowy oraz Radę Rodziców przy ZSP im. A. Kenara w Zakopanem.

Fotorelacja: Janusz Tomczak